صفحه اصلی / عمومی / ارز دیجیتالی بیت تورنت چیست

ارز دیجیتالی بیت تورنت چیست

ارز دیجیتالی بیت تورنت چیست ؟ بیت تورنت یکی از انواع ارزهای دیجیتالی است که سرعت مبادله‌ی آن از طریق پروتکل بیت تورنت برای همه کاربران این پلتفرم انتقال فایل P2P افزایش پیدا می‌کند. توکن‌های ارز دیجیتالی بیت تورنت می‌تواند در این پلتفرم به سرعت دانلود شوند. توکن در یک کیف پول داخلی ذخیره می‌شود و می‌تواند با توکن‌های ارز دیجیتالی ترون از طریق مبادله غیر متمرکز مبادله شود.

بیت تورنت BitTorrent به عنوان یک پلتفرم دانلود همتا به همتا برای افزایش سرعت فایل از کاربران برای آپلود فایل استفاده می‌کند. به این صورت که یک فایل را به چند قسمت تقسیم می‌کند و هر قسمتی که یک کاربر دانلود می‌کند برای کاربر دیگر می‌فرستد. و به همین ترتیب قسمت‌هایی را که ندارد از کامپیوتر کاربرانی که آن را دارند، دریافت می‌کند. و به این صورت که کاربران در دانلود و آپلود فایل‌ها با هم مشارکت می‌کنند و به یک سرور مرکزی متکی نیستند. اینطوری با کاهش سرعت و حجم یک سرور مرکزی، در دانلود فایل‌های کاهش سرعت و اختلال به وجود نخواهد آمد. حالا این شرکت به فکر راه اندازی یک ارز دیجیتال بر پایه همین فناوری در شبکه بلاک چین افتاده است و در این زمینه با ترون همکاری می‌کند. امروزه بسیاری از کارگزاران مالی مثل الیمپ ترید هم برای انتقال مالی از این ارزهای دیجیتالی استفاده می کنند.

عرضه اولیه ارز دیجیتالی بیت تورنت چگونه بود؟

عرضه اولیه ارز دیجیتالی بیت تورنت با شگفتی همگان مواجه شد و با استقبال بی نظیری از آن توسط کاربران پلتفرم بیت تورنت و دیگر کاربران مواجه گردید. به طوری که قیمت و ارزش آن در عرضه اولیه ۹۰۰ درصد افزایش پیدا کرد. توکن ارز دیجیتالی بیت تورنت را می‌توان در صرافی‌های چون بایننس خرید. البته خرید توکن این ارز دیجیتالی برای کاربران پلتفرم و اپلیکیشن تورنت، ایردراپ‌های مختلف و دارندگان توکن‌های ارز دیجیتالی تورن، رایگان است.

یکی از خصوصیات و ویژگی‌های بیت تورنت که برای ارزهای دیجیتال آن هم وجود دارد، این است که هرچه کاربران و مخاطبان این پلتفرم بیشتر شود، سرعت دانلود و آپلود فایل و دریافت توکن ارز دیجیتال افزایش پیدا می‌کند. در خصوص امنیت بیت تورنت باید گفت که هر چند این پلتفرم برای ایجاد و خلق ارز دیجیتالی به شبکه بلاک چین پیوسته است و شبکه بلاک چین از امنیت نسبتا مناسبی برخوردار است. اما هر شبکه انتقال فایل و توکن با اتصال به اینترنت ممکن است تحت حملات هکرها و ویروس‌های مخرب قرار گیرد که رفته رفته پلتفرم‌های خرید و فروش ارز دیجیتال در پی افزایش امنیت برای خریداران و مصرف کنندگان خود هستند.

همکاری بیت تورنت و ترون چگونه است؟

ترون  و بیت تورنت در نشستی که در ۱۷ و ۱۸ ژانویه سال ۲۰۱۹ در سانفرانسیسکو برگزار شد، اعلام کردند که در پروژه اطلس قصد همکاری با هم دارند. بیت تورنت که در سال ۲۰۱۱ تاسیس شد، بزرگترین شبکه انتقال فایل غیر متمرکز نقطه به نقطه در جهان با ۲۲ درصد از ترافیک upstream و ۳ درصد از ترافیک downstream در شبکه اینترنت جهانی است. با بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر فعال، محصولات بیت تورنت در بیش از ۱ میلیارد دستگاه در بیش از ۱۳۸ کشور در سراسر جهان نصب شده است.

بنیانگذار ترون این پلتفرم را در سپتامبر ۲۰۱۷ تأسیس کرد و پروتکل آن از برنامه های شخص ثالث پشتیبانی می‌کند و برنامه های غیر متمرکز هم در اکوسیستم ترون وجود دارند. این برنامه ها در حال حاضر امکان بیش از ۳ میلیون معاملات در روز را فراهم می‌کنند. اخیرا Tron اعلام کرده است که ۱۰۰ میلیون دلار در بازی‌های موجود در شبکه بلاک چین سرمایه گذاری خواهد کرد. به طور کلی قرار است تا ۹۹۰ میلیارد دلار توکن BTT در چرخه معاملات مالی برای خریداران و فروشندگان قرار گیرد. توکن BTT ارز دیجیتالی مشترک بیت تورنت و ترون است که قرار است این ارز دیجیتالی به صورت مشترک تولید شود. بیشتر بخوانید: آموزش کامل باینری آپشن

این مطالب را نیز ببینید!

اولین قدم ورود به دنیای جذاب کوادکوپتر ها یا همان پهپادها | ایستگاه پرواز

مطمئنا تا به حال پرواز یک کوادکوپتر را تو آسمون دید جذابیتی که این مدل های کوادکوپتر …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *